4 dôvody, prečo založiť siaty trávnik v lete

4 dôvody, prečo založiť trávnik v lete

Aj vy máte zafixovanú predstavu, že trávniky sa zakladajú iba na jar alebo na jeseň? A ste sklamaní, že ste to nestihli na jar, a teraz musíte čakať až do jesene? Pokúsime sa vám túto zažitú predstavu vyvrátiť a možno si ešte užijete leto na novom krásnom trávniku.

5 tipov na výber dodávateľa trávnika

Vytvoriť dokonalý trávnik je náročný proces. Skrýva sa za ním množstvo drobností a vychytávok. Každé nesprávne rozhodnutie sa prejaví v jeho konečnom výzore. Nechajte ho preto na profesionálov.

Hľadáte dokonalý trávnik? Vsaďte na siaty!

Hľadáte dokonalý trávnik? Vsaďte na siaty!

Neviete si vybrať medzi siatym trávnikom alebo trávnym kobercom? Pomôžeme vám pri rozhodovaní. Ukážeme vám, že aj so siatym trávnikom dokážete zázraky. A k tomu ušetríte čas a aj podstatnú časť peňazí. Siaty trávnik totiž dokáže vyzerať ako zo škatuľky.

Starostlivosť o trávnik - kedy, čo a ako?

Pri novozaložených trávnikoch je veľmi dôležité v prvých 3 - 4 týždňoch po zasiatí vykonávať podľa možností zavlažovanie s primeranou dávkou vody, a to opakovane. Minimálne 2 krát denne, ideálne však ráno, doobeda, poobede a večer.

Kedy a ako založiť trávnik

Trávniky je možné vysievať od jari do konca októbra, je však nutné prihliadať na klimatické a pôdne podmienky. Terén sa lepšie upravuje, ak hlina nie je príliš mokrá, takže po viacdňových dažďoch je lepšie počkať, kým zemina trošku vyschne.